Pomysł na prezent: kawa

Kategoria: Blog

kawa jako pomysł na prezent

Chociaż wydawać by się mogło, że dawanie komuś kawy w prezencie to jeszcze relikt sprzed kilku dekad, nic bardziej mylnego! Kultura picia kawy przeszła w Polsce prawdziwą rewolucję, a Polacy pokochali smak i zapach dobrej, aromatycznej kawy. Coraz więcej osób delektuje się napojem i kupuje do swoich domów wysokiej jakości ekspresy, które potrafią wyciągnąć z ziaren to, co najlepsze. Wręczenie komuś kawy w prezencie nie jest więc absolutnie żadnym nietaktem, o ile zdecydujemy się na zakup produktu od naprawdę dobrego producenta.

Dla kogo? Dla każdego!

Smaczna, świeżo palona kawa to świetny pomysł na prezent w zasadzie dla każdej dorosłej osoby. Nie ma w niej nic nietaktownego i nie trzeba się zastanawiać, czy „wypada” ją wręczyć, jak to może mieć miejsce np. z butelką dobrego alkoholu. Można ją sprezentować zarówno bliskiemu przyjacielowi, jak i szefowi, teściowej, czy nauczycielce dziecka. Jest to prezent praktyczny. Kawosz na pewno bardzo ucieszy się z prezentu i szybciutko skończy opakowanie. Osoba, która kawę pij okazjonalnie będzie miała satysfakcję, że gdy już po nią sięga, pije napój, którym naprawdę może się podelektować. Kawę można wręczać cały rok, nie jest to produkt sezonowy, który będzie leżał na półce, aż przyjdzie na niego pora. Jest więc świetna zarówno na urodziny i imieniny, ale również święta jakie jak Boże Narodzenie, Dzień Kobiet czy Dzień Dziadka.

Co wybrać?

Jak wybrać dobrą kawę? Przede wszystkim musimy dowiedzieć się czegoś o tym, jak jest produkowana. W grę wchodzą tylko te kawy, których ziarna pochodzą z dobrych plantacji z certyfikowanych upraw. Ziarna muszą być odpowiednio przechowywane, by nie straciły swoich właściwości, a następnie odpowiednio palone. Producent kawy powinien też w mądry sposób pakować swoje ziarna, aby jak najdłużej utrzymały świeżość, zanim klient otworzy paczkę. Kawę wygodnie kupuje się w sklepach on-line, gdzie możemy na spokojnie przeanalizować proces jej produkcji i porównać ze sobą różne mieszanki.